Gizlilik Politikası

Videoindir.ORG kullanıcıların web siteyi kullanırken sahip olduğu her türlü bilginin gizliliğine önem verir. Kullanıcıların özel bilgi gizliliğine sayı duyar ve kişisel olarak tanımlanabilir olan her türlü bilgiyi kendi kaynaklarında saklı tutar. Bütün kullanıcılardan gelen gizli bağlantı bilgilerini asla açığa çıkarmayacağını garanti eder.

Videoindir, kullanıcıların vereceği gizli bilginin nasıl ve ne şartlarda saklanacağını, üçüncü kişiler ile paylaşılmayacağını ve her türlü bilginin her koşulda gizli kalacağını garanti etmek üzere beyan etmek üzere gizlilik sözleşmesini taahhüt eder. Web sitemiz üzerinde bulunan her türlü kullanıcı bilgisinin nasıl kullanılması gerektiğini bilir.

Bahsi geçen bu gizlilik sözleşmesi kapsamında bilgilerin hangi koşullarda üçüncü kişiler ile paylaşılacağına dair de detaylı bir kapsam yer alır. Sadece web sitesi üzerinden gelen bilgilerin gizli tutulması esas alınır. Bunun dışında diğer kaynaklar aracılığı ile Videoindir.org sitesine gelen kullanıcıya ait gizli bilgilerin gizli bilgi koleksiyonumuz içerisinde saklanması söz konusu değildir.

Gizlilik politikası, temelde Videoindir sitesinin ne amaçlar ile kullanılabileceğini açık bir şekilde ortaya koyar. Sitenin sahip olduğu politikayı kullanıcılarına yansıtmayı amaçlar.  Web sitesine giriş yapan her kullanıcı, bu doğrultuda kendisine yöneltilen şartları kabul etmiş olur. Videoindir buna ek olarak siteyi kullanan kullanıcılarından ek bilgi ve belge talebinde bulunabilir.

Web Sitesini Ziyaret Edenlerin Gizliliği

İnternet siteleri kullanıcıların;

  • IP Numarası (İnternet Protokol Numarası)
  • ID Numarası (Kullanıcı Adı)
  • Tarayıcı türü
  • Tarayıcı dil ayarları
  • İnternet sitesi işlem/ gezinti bilgisi
  • İşletim sistemi
  • İnternet sitesine giriş saat ve tarihi
  • İnternete erişim veren sağlayıcının adı
  • Başvurulan sitenin URL adresi

Gibi bilgileri saklar. Bu bilgiler kişisel bilgiler kapsamında yer almaz. Bilgilerin kaydedilmesindeki temel amaç siteyi ziyaret eden kullanıcıların ne amaçla site içerisinde bulunduğunu tanımlamaktır. Bu bilgiler belirli dönmelerde sitenin kullanımına ilişkin raporların hazırlanmasında kullanılır. Toplu olarak alınan bilgiler sonucunda ortaya matematiksel olarak site verileri çıkar. Yapılan anketler içerisinde siteye yorum yapan kullanıcıların IP adresi gibi ek bilgiler de yer alabilir. Bu bilgiler kullanım amacı ortaya konulduğunda gizlilik ihlali rahatlıkla açıklanabilecek şekilde kullanılır.  Bu kullanımların haricinde alınan herhangi bir kullanıcı bilgisinin açık ortamlarda paylaşılması söz konusu değildir.

Web Sitesinde Kullanılan Reklamlar

Videoindir.org içerisinde kullanıcıların gördüğü reklamlar reklam ortaklarının hazırladığı çevrede sunulur. Herhangi bir gizlilik ihlali bulunmaz ve güvenli koşullarda izlenebilir. Site içerisinde ekrana gelen reklamlar, kullanıcı bilgisayarlarının tanımlanabilmesi açısından önem kazanır. Herhangi bir çevrimiçi reklam gördüğünüz taktirde sistemin sizin kişisel bilgisayarınızı ne için kullandığınızı anlamaya çalışıyor olarak düşünebilirsiniz. İzlediğiniz reklamlar doğrultusunda sizin temel gereksinim ve kullanım alanlarınız belirlenerek size bu doğrultuda hizmet verilmeye çalışılır. Bu sayede tamamen ilgi alanınıza yönelik olan reklamlar ile karşılaşırsınız.

Gizlilik Politikasını Değiştirme Hakları

Videoindir.ORG, site içerisinde bulunan her türlü kullanım şartını belirli zamanlarda değiştirebilir. Bu, bazen çok küçük öneme sahip değerler de olsa değiştirme hakkını kendinde gizli tutar. Ziyaretçi olarak belirli dönemlerde gizlilik ve şartlar sayfasını ziyaret ederek, yapılan değişiklikleri takip edebilirsiniz. Bu süreden sonra siteyi tekrar kullanmaya devam etmeniz, gizlilik sözleşmesinde yer alan her türlü değişimi kabul ettiğiniz anlamını taşır.