Whatsapp Business Ne Gibi Kolaylıklar Sunuyor ?

Whatsapp Business mesajlaşma hizmetini en iyi şekilde domine etmekle birlikte birçok işlemi formatına uygun platformda gerçekleştirebilmek için Whatsapp Business seçeneklerini de aktif etmiştir. Bu farklı formatın ayarlanmasındaki en temel neden ise işlemelerde müşteri ile iletişimi geliştirmektir. Bu sayede uygulama dünya genelinde hizmet veren birçok önemli firmanın en temel iletişim araçları arasında yer almayı hedefler. Whatsapp Business birçok önemli özelliği ile normal Whatsapp uygulamalarından ayrılır.

Whatsapp’ta Bulunmayan Özellikleri ile Whatsapp Business

Whatsapp Business işletmelere kolaylık sunacak birçok özelliğe sahiptir. Bu sayede kullanıcılar normal hesaplarını kapatmaya erek kalmadan Whatsapp Business hesabı açarak kullanmaya başlayabilir Whatsapp Business kullanarak sahip olacağınız ayrıcalıklardan bazıları şunlardır;

 • Whatsapp Business normal Whatsapp’tan farklı olarak işletme profilinde daha fazla ek seçenek sunar. Bu sayede Business kullanıcıları profilinde kategorilendirme, istatistiksel verilere anında ulaşma ve otomatik yanıt gönderebilme gibi özellikleri kullanabilir. Yeni kategori yaratabilir ve ekli kişileri kategorilere göre yeniden sıralayabilir. Bu özellik normal Whatsapp uygulamasında mevcut değildir.
 • Whatsapp Business kullanıcıları uygulamada web sitesi, e- posta adresi ve lokasyon gibi özellikleri işletme profiline ekleme ayrıcalığına sahip olur.
 • Whatsapp Business kullanıcıları yapılan sohbetleri ve paylaşımları toplam kaç kişinin görebildiği gibi birçok farklı istatistiği görebilir.

İş dünyasında farklı pozisyonda yer almak ve müşterileriniz ile daha özel koşullarda iletişim sağlamak için Whatsapp indir adımlarını takip edebilirsiniz. Whatsapp Business hesabı açarak size sunulan tüm ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.

Whatsapp Business İndirme ve Kurma

Whatsapp indir adımları ile Whatsapp Business indir adımları birbirine benzerdir. Business Whatsapp indirirken sadece daha kapsamlı bir sözleşmeye onay verirsiniz. Whatsapp Business indir ve kur adımlarını şu şekilde tamamlayabilirsiniz;

 • Uygulama marketine girin ve arama kısmına “Whatsapp Business İndir” yazın.
 • Arama sonuçlarında ilk sırada yer alan uygulamayı cep telefonunuza indirin.
 • Uygulamayı açın.
 • İlk açılış ekranında sizi karşılayan bir metin ile karşılaşacaksınız. Hizmet koşullarını gözden geçirin ve “Kabul Et ve Devam Et” butonuna basın.
 • Business için kullanacağınız cep telefon numarasını ekrana girin. Bu aşamada cep telefonunun yanı sıra sabit bir hat numarası da girebilirsiniz.
 • Numaranızın doğru olduğunu kontrol edin ve onaylayarak kuruluma devam edin.
 • Girmiş olduğunuz mobil numaraya Whatsapp tarafından bir doğrulama kodu gelecektir. Mesaj kutunuzu kontrol edin ve bir sonraki ekranda size gelen kodu kutucukların içine yazın. Eğer sabit bir numara ile işleme devam ediyorsanız bu durumda bu numara aranacak ve numara size sesli olarak söylenecektir.
 • Yeni açılan ekranda işletmeniz için kullanacağınız ismi girmeniz istenir. Kullanıcı adı kısmında yer almasını istediğiniz adı bu kutuya girin. Bir sonraki aşamada işletmenizin yer aldığı kategoriyi tercih ederek bilgilerinizi kaydedin.

Bu aşamalar sonrasında Whatsapp Business uygulamasını başarı ile kurabilirsiniz. Dilerseniz kullanmadan önce uygulamanın Ayarlar bölümünü gözden geçirebilir ve kişisel bilgilerinizde değişikliğe yer verebilirsiniz. Whatsapp Business uygulamasını istediğiniz gibi kişiselleştirerek kullanmanız da mümkündür.