Ücretsiz Fotoğraf ve Resim Düzenleme Program Önerisi

Fotoğraf düzenleme işlemleri pek çoğumuzun en çok uğraştığı alanlardan biridir. Dolayısıyla bu alanlar için yeni başlayan kullanıcılar ücretsiz program araştırıyorlar. Elbette Windows 7 ve üzeri bilgisayarlarda kullanılabilen ücretsiz fotoğraf düzenleme programları bulunmaktadır. Ve her tür fotoğraf ve resim düzenleme işlemini kolayca yapmanıza olanak tanıyan editörler vardır. Her seviyeden bilgisayar kullanıcısı için rahatlıkla kullanabileceği bir editör önerisinde bulunuyoruz. Piyasa da en verimli çalışan fotoğraf ve resim editleme için kullanabileceğiniz Photoscape X programını önermekteyiz.

Photoscape ile Fotoğraf Düzenleme İşlemleriniz Kısa Sürecek

Photoscape fotoğraf ve resim üzerinde kolayca düzenleme yapmanıza olanak sağlayan bir resim uzmanıdır. Ücretli olarak sunulan pek çok uygulama içerisindeki özellikleri ücretsiz olarak sunmaktadır. Ayrıca uygulama dili Türkçedir. Bu sayede ana diliniz ile fotoğraf ve resim düzenleme işlemlerinizi daha pratik yapabiliriz. Üstelik gerek Windows gerekse de MacOs işletim sistemi üzerinde başarıyla çalışabilmektedir. Basit adımlar ile fotoğraf üzerinde istediğiniz düzenlemeyi kısa sürede yapabilirsiniz.

Photoscape Fotoğraf ve Resim Düzenleme Nasıl Yapılır

Photoscape üzerinde resim ve fotoğraf kırpma, yeniden boyutlandırma ve keskinlik ayarları yapılabilmektedir. Ayrıca efektler ve filtreler, ışıklandırma seçenekleri, kontrast, parlaklık verebilirsiniz. Ve program ücretsiz bir şekilde renk dengesi düzenleme, döndürme, oran ve orantı ayarları, çerçeve ekleme ve düzenleme olanağı sunmaktadır. Fotoğraf düzenleme için bizlere sunduğu özellikler şunlardır:
Fotoğrafları netleştirme ve hataları giderme
• İstediğiniz boyutlarda kırpma ve ayarlama
• Fotoğrafın boyutlarıyla istediğiniz şekilde oynayabilme yani boyutlandırma
• Herkesin başına bela olan arka planları sorunsuz silme ve yok etme
Bunların dışında elbette ücretsiz fotoğraf düzenleme programları yapabilmeniz için pek çok özelliği vardır. Sizler için bunların ne işe yaradığını ve nasıl kullanılacağını ele alacağız.

ucretsiz fotograf ve resim duzenleme program onerisi 1

Photoscape ile Fotoğraf Editlerken Kullanılacak Araçlar

Program sizlere ücretsiz olarak görüntüleyici özelliğinden yüz aramaya kadar pek çok özellik sunmaktadır. Elbette bu özelliklerin hepsinin bir kullanım amacı bulunmaktadır. Fotoğraf ve resim düzenleme işlemleriniz için hepsini sizler için derledik. Buna göre:

• Görüntüleyici: Bu özellik sayesinde klasörlerinizdeki fotoğrafları görüntüleyebilir ve bir slayt hazırlayabilirsiniz.
• Düzenleyici: Photoscape ile resimleri yeniden boyutlandırma, parlaklık ve renk ayarı vermek oldukça kolaydır. Ayrıca beyaz dengesi, arka ışık düzeltme ve çerçeveler ayarlanabilir. Resimlerinize yazı ekleyebilir ve belirli alanları mozaikleyebilirsiniz. Klonlama aracı ile belirli noktadaki rengi veya dokuyu alabilir ve başka yere taşıyabilirsiniz.
• Toplu düzenleyici: Pek çok programın ücretli olarak sunduğu bu özellik Photoscape de ücretsiz olarak bulunmaktadır. Birden fazla resmi program içerisine atabilir ve hepsini birlikte düzenleyebilirsiniz.
Animasyonlu GIF: Fotoğraflarınızı birleştirerek hareketli bir gif haline getirebilir ve size özel bir belge oluşturabilirsiniz.
RAW Dönüştürücü: Belge formatlarını düzenleyebilir ve RAW’u JPG formatına veya JGP formatını PNG formatına dönüştürebilirsiniz.
• Yüz Arama: Bir nevi fake detektörü olarak çalışan bu özellik ile yüklediğiniz resme benzer resimler bulabilmektedir. Elbette bunu yaparken yüz tarama özelliğini kullanmaktadır.