NX Studio ile Nikon Eşliğinde Fotoğraf Düzenleme

Nikon geçtiğimiz yıllarda NX Studio fotoğraf düzenleme programını duyurmuştu. Yeni fotoğraf düzenleme programı ile kullanıcılarının beğenisine çıkmıştı. Programın tamamı elbette ücretsiz şekilde kullanılmaktadır. Windows ve MacOs cihazlara kurulumu yapabilmekte ve birçok özelliği eşsiz şekilde sunmaktadır. Ücretsiz fotoğraf düzenleme programları listemizde dikkatleri üstüne toplayan bu program nedir ve nasıl kullanılır? İşte tüm soruların cevabını fotoğraf düzenleme işlemi yapabilmek için yazımızda bulacaksınız.

NX Studio Fotoğraf Düzenleme Özellikleri Nelerdir?

NX Studio fotoğraf düzenleme programı resimleri görüntülemek, işlemek ve fotoğraf düzenlemek için ücretsiz olarak sunulan bir platformdur. ViewNX resim görüntüleme ve Capture NX-D özellikleriyle göz doldurmaktadır. Bu özellikleriyle önemli bir yazılımı bünyesinde barındırır ve fotoğraf işleme ve düzenleme görevlerini başarıyla yapar. Aynı zamanda resimlerinizi çeşitli formatlara dönüştürebilme özelliğine de sahiptir
Bununla birlikte görüntü kırpma, düzleştirme, renk ayarlama ve görüntü parçalarını birleştirme gibi profesyonel araçlar barındırır. Program ile istenmeyen karelere rötuş yapabilir veya düzenleyebilirsiniz.

NX Studio Fotoğraf Düzenleme Üzerine Farkları Nelerdir?

Program içerisinde barındırdığı akıllı ve sezgisel bir yapay zekâ ile görüntü tarayıcısına sahiptir. Bununla birlikte kategorilere ayırma işlemini kendisi otomatik olarak gerçekleştirmektedir. Sadece göstermeniz yeterlidir. NX Studio fotoğraf düzenleme bunun yanı sıra fotoğraflar üzerinde tam bir erişim sağlar. Daha verimli çalışmanız için her şey elinizin altındadır. Karmaşık bir ara yüze sahip değildir küçük resimler, meta veriler ve konum verileri bile takip edebilirsiniz. Tam ekran görüntüleri için bir dizi yazılım geliştirilmiştir. Böylece tarama iş akışı ile işlemlerinizi daha kolay bitirebilirsiniz.
Kullanıcı dostu ara yüzüyle birlikte tam ölçekli düzenleme yapmanıza olanak tanır. Aynı zaman da görüntü kırpma, arka plan temizleme ve belirli bölgede işlem yapma gibi fonksiyonlar tek bir yere gömülmüştür. Dolayısıyla belirli gruplar içerisinde kategorize edilen özellikler ile hemen her şeyi bulabilirsiniz.
NX Studio ile fotoğraf düzenleme işlemi yaparken Picture Control ayarını etkin hale getirirseniz ayarlama veya görüntü bölümleri de otomatik ayarlanacaktır. Ve renkler ve pozlama otomatik olarak fotoğrafa uyumlu hale getirilecektir.