Microsoft Edge indir – Ne İşe Yarar ?

Microsoft Edge İndir

Microsoft Edge her ne kadar çoğu kişi tarafından henüz bilinmese de oldukça kullanışlı tarayıcılar arasındadır. Bilgisayarda olduğu gibi akıllı telefonlarda da kullanılabilir. Ancak bazı kullanıcılar market uygulamalarından indiremediğinden de bahsetmektedir.

İndirme butonu aktif değilse ya da market uygulaması çalışmıyorsa, tarayıcıdan yararlanmak için sitemiz de size bu imkanı sunmaktadır. Bunun için yalnızca yan tarafta yer alan butona tıklayarak Microsoft Edge indir yapmanız gerekir.

Ardından kurulum tamamlanınca normal şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Bir web tarayıcısı olması nedeniyle yalnızca aktif ve sorunsuz internet bağlantısıyla beraber kullanılmaktadır.

 

Microsoft Edge indir, nedir, ne işe yarar? birçok kişi tarafından sorulmaktadır. Zira önceki internet tarayıcılarına göre görece yeni bir yere sahiptir. Dolayısıyla tıpkı Firefox, Google Chrome gibi internete bağlanmayı sağar.

Microsoft Corporation tarafından yayınlanmakta olup hareket halindeyken bile bağlantı kurmanıza, çalışmalarınızı ara vermeden devam etmenizi sağlar. Gizliliği ve üretkenliği ön plana çıkarmakta olup internette gezinme deneyimini, kullanıcı etkileşimini maksimuma çıkartır.

Birinci sınıf uyumluğa ve performansa sahip olduğu için neredeyse her Android cihazda çalışmaktadır. Ancak çalışabilmesi için aktif bir internet ve 6.0 Android sürümü ve sonrası gerekir. Bunun haricinde sistem gereksinimleri düşük olduğu için her cihaz tarafından kaldırılabilir. Çalışabilmesi için bir takım izinler de gerektirebilmektedir.

microsoft edge: web browser
microsoft edge: web browser

Microsoft Edge Özellikleri

Microsoft Edge özellikleri bakımından gelişmiş bir internet deneyimi sunmaktadır. Bunlardan bazıları aşağıda olduğu gibi görülmektedir;

  1. İmzalı cihazlar arasında sık kullanılanlar, şifreler, koleksiyonlar ve diğer kayıtlı verileri güvenli şekilde eşitleyebilir.
  2. Microsoft Bing tarafından desteklenebilir.
  3. Görsel ve sesli arama opsiyonları bulunmaktadır.
  4. Sık kullanılanlar, okuma listesi ve diğer özellikle daha az dokunmayla ulaşmanızı sağlar.
  5. Reklam ve rahatsız edici içerikler kaldırılabilir.
  6. InPrivate sekmeleri gezinme verilerini kaydetmez.

Hızlı, üretken ve özel bir gezinme deneyimi sunan Microsoft Edge internete daha verimli girmenizi sağlar. Böylece sitelere ve bloglara girdiğinizde sıkıcı reklamlardan kurtulabilirsiniz. Bu durumda yüklenmedikleri için paket veriden bağlanıyorsanız tasarruf da edebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra aramalar esnasında ödüller de kazanabilirsiniz.

Ayrıca alışverişe çıkacaksanız, Microsoft Edge yakınınızda bulunan indirimleri de takip etmenize olanak tanır. Böylece kısa sürede aradığınız çözümleri bulmanızı sağlar.

microsoft edge: web browser
microsoft edge: web browser

 

Microsoft Edge Nasıl İndirilir?

Eğer internete hızlı ve güvenilir bir şekilde bağlanmak; daha az dokunarak maksimum işlem yapmak istiyorsanız Microsoft Edge size en iyi seçenekleri sağlamaktadır. Böylece verimi maksimuma çıkarmanız mümkündür.

Microsoft Edge indir için Google Play Store gibi market uygulamalarını incelemeniz yeterlidir. Zira burada yer aldığı için hem görebilir hem de indirebilirsiniz. Kurulum tamamlandıktan sonra beklemeden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kendi içinde ayarları ve özelleştirme seçenekleri olduğu için kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Böylece şahsi kullanımınıza daha uygun hale getirebilirsiniz.