En İyi 5 Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Programları

Fotoğraf çekmek için şekilden şekile giren insanlara müjdelerimiz var. Ücreti bir şekilde kullanılan Photoshop programlarından sonra sizler için ücretsiz versiyonlarını bir araya getiriyoruz. Ücretsiz fotoğraf düzenleme programları ile kısıtlama olmadan istediğiniz fotoğrafın üzerinde oynama yapabileceksiniz. Günümüzde dikkat çekici ve kaliteli fotoğrafların önemi arttı. Teknolojinin günbegün gelişmesiyle birlikte fotoğraf düzenleme programları hayatın bir gerçeği haline geldi. Ve ister bir fotoğraf siteniz olsun isterseniz de ticaret veya reklam için kullanın. Fotoğraflarınızın tüm düzenlemelerini ücretsiz bir şekilde yapabileceğiniz bu programları kullanmadan sunum yapmayın. Elbette fotoğrafları sadece editlerken değil çekerken de dikkat etmeniz gereken bazı kurallar vardır.

Fotoğraf Çekmek İçin Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?

Her meslekte olduğu gibi fotoğrafçılıkta da bazı dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Gerek bilinçli gerekse de bilinçsiz olarak yapılan yanlışlar büyük sorunlara neden olabilmektedir. En temel yanlışlıklar elbette deneyimsizlik ve bilinçsizlikten kaynaklanmaktadır. Burada sizler için dikkat etmeniz gereken bazı unsurları ele alıyoruz.
• Doğru Işık ve Doğru Flash Kullanımı
• Ufuk Çizgisini Takip Edebilmek
• Lens Seçimine Dikkat Etmek
• Odak Noktasını Doğru Belirlemek
• Enstantane Ayarlarını Dikkatlice Yapmak
Bu kurallara dikkat ederek fotoğraf çekmek elbette çok zorlayıcı gelmeyecektir. Bunun birde arka yüzü bulunmaktadır. Ücretsiz fotoğraf düzenleme programları ile bir dizi mesai harcamanız ve resimlerinize can suyu vermeniz gerekmektedir. Sizler için derlediğimiz fotoğraf düzenleme programları ile kolayca editleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

en iyi 5 ucretsiz fotograf duzenleme programlar

En İyi 5 Fotoğraf Düzenleme Programları Nelerdir?

Ücretsiz fotoğraf düzenleme programları genellikle yeni başlayanlar ve fotoğrafçı olmayan kişiler için sıklıkla araştırılmaktadır. Özellikle Photoshop veya Lightroom kelimeleri oldukça korkutucu gelmektedir. Ancak sizler için hazırladığımız listede kullanımı oldukça basit programlara yer verdik. Üstelik ücretsiz olarak tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve profesyonel bir görünüm elde edebilirsiniz.
Fotoğraflarınızı bir profesyonel gibi çekmeye ve düzenlemeye hazırlanın! İşte fotoğraf çekmek için veya düzenlemek için kullanabileceğiniz ücretsiz programlar listesi…
1. Adobe Photoshop Express
Artıları: Abode gelişmiş filtre seçeneği ile fotoğrafçıların yüzünü güldürmektedir. Ayrıca minimalist arayüz ile profesyonel sonuçlar almanıza olanak tanımaktadır.
Eksileri: Tek çıktı JPG üzerinden alınabilmektedir ve flash çalışması sınırlı araçlarla yapılabilmektedir.
2. GIMP
Artıları: GIMP profesyonel araçlar ve özellikler sunmaktadır. Açık kaynaklı bir program olmasıyla geliştirici desteği sağlanabilmektedir. İleri seviye fotoğrafçılar için tercih edilmesi gereken bir programdır.
Eksileri: Öğrenilmesi zaman almakta ve karmaşık bir ara yüze sahiptir. Ancak diğer programlara göre daha başarılı sonuçlar alabilirsiniz.
3. Paint,net
Artıları: Yeni başlayanlar için oldukça uygun olan Paint sezgisel bir ara yüze sahiptir. Yavaş cihazlarda başarıyla çalışmaktadır ve tüm geçmişe erişim olanağı sunmaktadır.
Eksileri: İleri özelliklere sahip değildir ve sınırlı araçlar sunmaktadır. İleri seviye özelliklere sahip değildir. Yeni başlayanlar için bir nevi pratik yapmak için kullanılabilir.
4. Pixlr
Artıları: Profesyonel seviye fotoğraf editleme seçeneği sunmaktadır. Güçlü özellikleri ile herhangi bir eklenti kurmanızı gerektirmez. Çok sayıda indirme ve düzenleme seçeneğine sahiptir.
Eksileri: Flash üzerinde çalışan bir programdır. Toplu fotoğraf düzenleme konusunda kapasiteye sahip değildir. Reklam göstermesi de kullanıcıları uygulamadan soğutmaktadır.
5. PhotoScape x
Artıları: Yeni başlayan kullanıcılara etkileyici özellikler sunmaktadır. Binlerce filtre ve efekt elinizin ucundadır. Birçok dosya türünü desteklemektedir ve içerisinde yaratıcı şablonlar bulunmaktadır.
Eksileri: Ara yüzü karışıktır ve kullanımsal açıdan zorluklar bulunmaktadır. Gecikme sorunları vardır ve ileri seviye araçlar sunmamaktadır.