Adobe Photoshop Kısa Yolları ile Fotoğraf Düzenleme Yapmak

Adobe Photoshop fotoğraf düzenleme ile bir çoğumuz çok erken yaşlarda tanışmaktadır. Ancak ara yüzünün karmaşık olmasıyla dostluğumuz da kısa sürmektedir. Elbette fotoğraf düzenleme programları arasında en çok rağbet gören bir platformdur. Bu sebeple ücretsiz fotoğraf düzenleme programlarına yöneldiyseniz de istediğinizi alamamış olabilirsiniz. Bu sebeple Adobe Photoshop kısa yolları ile sizlere en kolay fotoğraf düzenleme ayarlarını sunuyoruz.

Anasayfamız Videoindir.ORG

Program günümüzün halen en popüler ve en işlevsel görsel ayarlama programlarından biri olmasıyla talep görmektedir. Ve bu nedenle kısa yollarını öğrenmeniz uygulamadan soğumamanıza sebebiyet verecektir. İşte merakla beklenen uygulamanın kısa yolları şunlardır!

  • Görüntü düzenleme için ara yüzde kısa yol bulma
  • Araç seçme çubuğunda kısaltma bölümü oluşturma
  • İşaretleme aracını bir tık uzağa alma
  • Fırça aracını sabitleme
  • Katman yönetimini ulaşılabilir yere sabitleme

Adobe Photoshop Kısa Yolları Oluşturma ve Atama Yapma

Program üzerinde Adobe Photoshop kısa yolları geliştirici tarafından otomatik oluşturulmuştur. Bu nedenle sizlerin sadece bu kısa yolları bilmeniz gerekmektedir. Böylece daha kolay fotoğraf düzenleme işlemi yapabilirsiniz. Bilmeniz gereken tüm kısa yollara buradan ulaşabilirsiniz:

  • Uygulama içerisinden görüntü boyutunu istediğiniz gibi ayarlayabilmek için CTRL ALT İ CMD OPT İ kısa yollarını tuşlayabilirsiniz.
  • Tuval boyutu üzerinde değişiklik yapmak için CTRL + ALT + C+OPT+C tuşlarını izlemeniz gerekmektedir.
  • Yakınlaştırma ve uzaklaştırma işlemini yapmak için CTRL + veya CTRL – yapmanız yeterli olacaktır. Böylece resim üzerinde ileri-geri adımları izlenebilir.
  • Düzeyleri görüntüleyebilmek için CTRL + L tuşlarını izlemeniz gerekmektedir.
  • Otomatik tonlama düzeylerini açmak ve kapatmak için CTRL + SHİFT + L tuş takımını takip etmeniz yeterli olacaktır.

Bunların yanı sıra araç seçme kısa yollarını oluşturmak için klavyenizdeki tuş takımlarını izleyebilirsiniz. Örneğin sadece V tuşuna basmanız taşıma aracını aktif hale getirecektir. M tuşu ile işaretleme yapabilir ve W ile seçim işlevini kullanabilirsiniz. C tuşu ile de kırpma işlemini hızlandırabilirsiniz. Elbette bunların yanı sıra pek çok özelliği bünyesinde barındırmaktadır. Ancak en çok kullanılan Adobe Photoshop kısa yollarını bunlar oluşturmaktadır.  Fotoğraf düzenleme programları arasında güncelliğini belki de hiç yitirmeyecek olan bu programa buradan ( DIŞ LİNK VERİLEBİLİR- İNDİRME LİNKİ İÇERİDE www.adobe.com) ulaşabilirsiniz. Ücretli veya ücretsiz olarak hızlıca kullanmaya başlayabilirsiniz.