Aralık 30, 2022

Bu gönderiye oy verin!

logo

Audemars Piguet Saat Bir Prestij Belirtisi Mi?

Audemars Piguet saat genellikle klasik saat statüsünde anılsa da spor saatleriyle de ün salmıştır. Her ikisi birlikte değerlendirildiğinde ise Ap saat firmasının büyümesine neden olmuştur. Elbette bu büyüme pek çok insana da bir prestij belirtisi olarak Audemars Piguet kullanmaya itmiştir.
Bunlara ilaveten zamanla bu saati kullanan bir tüketici, bunu çok daha dakik olmak kullanmaz hale geldi. Marka altında çıkarılan saatler farklı anlamlara da gelmeye başladı. Bir Audemars Piguet Royal Oak saat satın alınması başkaları tarafından görülmesini için yapılmaya başlandı. Markanın sembolik ifadesi tüketicinin satın alma tercihindeki önemli etkenlerden birisidir. Aynı zamanda Audemars Piguet Saat başarı ile özdeşleşti ve iş adamları tarafından tercih edilmeye başlandı. Böylece iş adamları başarılı olduğu göstermeye çalıştı ve başarısını bu saat ile pekiştirdi. Bunun yanı sıra Audemars Piguet replika saat üretimi de arttı ve çok fazla replika saat tercih eden ortaya çıktı. Radikalsaat.net olarak bu klasmanda en iyi hizmeti replica ürünleri temin etmesidir. Tüketiciye çeşitli faydalar sağlayan markaların neyi temsil ettiği ve hangi tüketici profili tarafından tercih edildiğini anlamak için Audemars Piguet Saat modellerini incelemek gereklidir.

1 Markada 3 Farklı Saat Modeli

Audemars Piguet Royal Oak koleksiyonun ilk üretilen saati Royal Oak Ref. 5402ST olmuştur. Markanın en ayırt edici özelliği sekizgen çerçeve derin deniz dalgıcının kaskından ilham alınmasıdır. Aynı zamanda İngiltere için çok önemli olan bir meşe ağacından adını almıştır. Bu nedenle İngiltere’de Audemars Piguet saati çok özel bir anlam ifade etmektedir ve desteklenmektedir.
Zaman içerisinde firma çok fazla saat üretmiş ve ustalarıyla birlikte model geliştirmiştir. Elbette bunların hepsi çok değerlidir. Hatta Audemars Piguet replika saat ortaya çıkmasında en önemli etken orijinallerinin bulunamamasıdır. Bunun yanı sıra bu yazı da en çok tercih edilen ve beğenilen Audemars Piguet 3 modeli ele alınacaktır.

audemars piguet

Kraliyet Ailesinin Favorisi Royal Oak

Jumbo lakaplı Audemars Piguet Royal Oak ilk olarak 1972 yılında piyasaya sürüldü. Sınırlı olmasından dolayı pek çok koleksiyoncu günümüzde bile bu saatin peşindedir. Daha sonra modelin çok tutulmasından dolayı A, B, C ve D olmak üzere 4 farklı seri olarak çıkarılmaya devam edildi. Her model kendi içerisinde farklı komplikasyon, bilezik ve mekanizma bakımından ayrışmaktadır.
Audemars Piguet bu seride normal sportif ve yenilik bir saat üretimini denedi ve 50 metreye kadar suya dayanıklı bir saat ortaya çıkardı. Bu saat aynı zamanda 7 mm kasası ile bir kuş kadar hafifti. Dayanıklılık konusunda da sürekli şartlar zorlandı ve geliştirilmeye devam edildi.

Kraliyet Ailesinden Dünyaya Açılan Kapı

Royal Oak ailesi 2005 yılında yeni bir üye ile tanıştı. Bu üye kraliyet ailesinden tüm dünyaya açılan bir kapı niteliği taşıdı. Bu Audemars Piguet Saat Royal Oak kendine has karakteristik özellikler taşımaktaydı. Bu özellikler arasında:
• Saat 12 yönüne sahiptir.
• 9.4mm kalınlık ile dünya standartları belirlenmiştir.
• AP Saat logosunun yanı sıra; siyah, beyaz ve mavi kadran seçeneği vardı.
• 50 Metre suya dayanıklılık ve ince bir bilezik bulundurdu.
• Kalibre 3120 ile en üst teknolojik materyalleri taşıyabiliyordu.

Dünyayı Saran Bir Moda Kasırgası Haline Geldi

Audemars Piguet Royal Oak serisi bir önceki modeli çok farklı boyuta taşıyarak satışa sundu. Bu model ile pek çok kullanıcının kalbini çaldı. Kasanın çapı 41 mm çıkartılmış ve kalınlığı 9.8 mm’e ayarlanmıştı. Artık daha belirgin ve kalıplı duran bir saat olarak görünüyordu. Sportif ve modern çizgileri bir arada bulundurmayı başarmıştı.
Audemars Piguet saati vintage görünümü de içerisinde toplayarak en popüler saat markaları arasında yerini aldı. Elbette bu saatlerin bulunamaması Audemars Piguet replika saat arayışını da hızlandırdı. Hem fiyat hemde saatin bulunamaması anlamında replikalar oldukça popüler hale geldi. Sizde bu modellerden bir tanesine karar vermek isterseniz buradan replika saat bölümümüze göz atabilir ve hemen müşteri temsilcimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Audemars Piguet Saat Satış sitesi:  https://www.radikalsaat.net/audemars-piguet-e/